Pierwsza Pomoc

Treści szkoleniowe są zgodne z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji i Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Programy szkoleniowe dostosowujemy do wieku i potrzeb odbiorców. Wdrażamy adekwatne do programu metody nauczania. Przygotowujemy dla Państwa program szkoleniowy z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy. Ponadto przygotowujemy dla Państwa dowolny program szkoleniowy z zakresu pierwszej pomocy. Państwo określacie ilość godzin, tematykę, a my sporządzamy konspekt i prowadzimy zajęcia.

Instruktorzy
Organizujemy szkolenia i kursy w oparciu o doświadczoną kadrę instruktorów – wykładowców. Nasi instruktorzy posiadają uprawnienia:
– Europejskiej Rady Resuscytacji
– Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego
– Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej

Zaplecze dydaktyczne
W czasie szkoleń wykorzystujemy:
– Fantomy do resuscytacji krążeniowo – oddechowej
– Prezentacje multimedialne
– Materiały drukowane
– Filmy szkoleniowe
– Plansze
– Atestowany sprzęt medyczny
– Środki opatrunkowe

Szkolenia mogą odbywać się w wynajmowanych przez nas salach wykładowych lub w miejscach wskazanych przez klienta, przystosowanych do zajęć teoretycznych i ćwiczeń. Treści szkoleniowe są zgodne z najnowszymi wytycznymi. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują Zaświadczenia wg rodzaju szkolenia.

Podstawowe Zabiegi ratujące życie z użyciem AED i Pierwsza pomoc – szkolenie certyfikowane AHA (Heart Saver Firs Aid CPR AED)

Czas trwania kursu: 4,5 godziny lub 8 godzin

Kurs „Heartsaver First Aid CPR AED” to szkolenie z zakresu podstawowych czynności resuscytacyjnych oraz pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzone jest przez instruktorów American Heart Association z wykorzystaniem nowatorskich metod oraz filmów instruktażowych. Uczestnicy kursu uczą się szybkiego rozpoznawania nagłych stanów zagrożenia życia, wykonywania wysokiej jakości uciśnięć klatki piersiowej oraz prawidłowej wentylacji, a także korzystania z defibrylatora automatycznego AED. Trening umiejętności odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnej, opracowanej przez AHA, sprawdzonej metody ćwiczeń praktycznych podczas prezentacji wideo („PRACTICE WHILE WATCHING”). Metoda ta pozwala uczestnikom na praktyczne wykonywanie prezentowanych na filmie technik, zaś instruktorom zapewnia możliwość obserwacji kursantów, oraz – w razie potrzeby – przekazywanie indywidualnych sugestii. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje doskonały podręcznik w języku polskim wraz ze skróconym poradnikiem, który w nagłej sytuacji pozwala na szybkie przypomnienie najważniejszych informacji.

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:
– Najważniejsze zmiany w podstawowych czynnościach resuscytacyjnych, odzwierciedlające Wytyczne 2015 American Heart Association Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej oraz Doraźnego Postępowania w Zaburzeniach Krążenia
– Najważniejsze zasady wysokiej jakości RKO
– Opracowany przez AHA łańcuch przeżycia
– RKO z użyciem AED wykonywaną u osób dorosłych, dzieci i niemowląt przez 1 ratownika
– Różnice w technikach ratowniczych w przypadku osób dorosłych, dzieci i niemowląt
– Wykonywanie oddechów ratowniczych u osób dorosłych, dzieci i niemowląt
– Pomoc w zadławieniu u osób dorosłych, dzieci i niemowląt
– RKO w sytuacjach szczególnych (podtopienia, zatrucia, ciąża, po urazie)
– Elementy wywiadu ratowniczego
– Postępowanie w przypadku podejrzenia ataku serca
– Postępowanie w przypadku podejrzenia udaru mózgu
– Postępowanie w przypadku wystąpienia drgawek
– Postępowanie w zdekompensowanej cukrzycy (śpiączki cukrzycowe)
– Podstawowe postępowanie w obrażeniach ciała

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują oficjalny certyfikat American Heart Association ważny przez 2 lata i honorowany w kilkudziesięciu krajach na całym Świecie.

Kurs Podstawowej Pierwszej Pomocy 5 h lub 8h

Czas trwania kursu: 5 godzin lub 8 godzin

Cele kursu: Kurs ma na celu przygotować uczestników aby potrafili postępować w sytuacjach zagrożenia życia (stany zagrożenia życia), w których może się znaleźć każdy z nas. W czasie szkolenia zostanie przedstawiony teoretycznie oraz praktycznie algorytm resuscytacji krążeniowo-oddechowej – zajęcia na fantomach przeznaczonych do ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługa automatycznego defibrylatora zewnętrznego, wezwanie pomocy, postępowanie z osobą nieprzytomną. Postpowanie w stanach zagrożenia życia takich jak: ból w klatce piersiowej, duszność, zaburzenia oddychania, padaczka, cukrzyca, udar mózgu, wypadek komunikacyjny, oparzenia, rany, krwotoki, urazy oraz utrata przytomności na miejscu zdarzenia do czasu przybycia Zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Podstawa prawna
– Ustawa z dnia 8 września 2006r o Państwowym Ratownictwie Medycznym (D. U. nr 191 poz. 1410 z dnia 20 października 2006 r.),
– Kodeks Karny
– rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. (Dz. U. Nr 31, poz. 216).

Adresaci: Wszystkie osoby bez względu na wiek, które chcą się dowiedzieć co zrobić w przypadku gdy inny człowiek potrzebuje pomocy.

Wymogi dla uczestników kursu: Stan zdrowia umożliwiający udział w kursie pierwszej pomocy w części teoretycznej i praktycznej – deklaracja uczestnika.

Certyfikacja: Zaświadczenie jest zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. (Dz. U. Nr 31, poz. 216) w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych.

Pierwsza pomoc w pigułce (2 godziny zegarowe)

2 godzinne szkolenie „pierwsza pomoc w pigułce” z zakresu podstawowych zabiegów ratujących życie. Szkolenie to przeprowadzamy w miejscu wskazanym przez klienta, np. w jego mieszkaniu. W szkoleniu może wziąć udział 5-6 osobowa grupa (cena za szkolenie). Instruktor przyjeżdża na umówioną godzinę do Państwa i zostaje przeprowadzony kurs, który jest skoncentrowany na ćwiczeniach praktycznych bez wykładów.

Treningi umiejętności udzielania pierwszej pomocy

– usługi medyczne
– treningi pierwszej pomocy
– zabezpieczenie medyczne imprez

Chciałbym zaproponować trening, którego celem byłoby wzmocnienie świadomości społecznej oraz przełamanie obaw i uzyskanie niezbędnego doświadczenia w podejmowaniu podstawowych czynności ratowniczych. Przykładowy trening składa się z minimum 4 godzin wykładów i ćwiczeń.

Pierwsza godzina: Wprowadzenie do zajęć, podstawy prawne i organizacyjne udzielania pierwszej pomocy, prawidłowe powiadamianie ratunkowe (zajęcia teoretyczne).

Druga godzina: Zabiegi resuscytacyjne (teoria i ćwiczenia w małych grupach – maksymalnie po 8 osób na jednego instruktora, z wykorzystaniem indywidualnego sprzętu pomocniczego np. manekiny i maseczki treningowe).

Trzecia godzina: Zabiegi resuscytacyjne (ćwiczenia j/w).

Czwarta godzina: Ewakuacja poszkodowanych – kiedy jest bezwzględnie konieczna (ćwiczenia m.in. z użyciem samochodu), pozycja bezpieczna. Na zakończenie zajęć wydawane są zaświadczenia o ukończeniu treningu opisujące m.in. zakres tematyczny szkolenia.

Kurs BLS – AED

Kurs BLS – AED jest certyfikowanym kursem Europejskiej Rady Resuscytacji /ERC/ i Polskiej Rady Resuscytacji. Kurs obejmuje czynności ratujące życie w przypadku zatrzymania krążenia, wykonywanie podstawowych czynności resuscytacyjnych oraz bezpieczne użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego + możliwość dodatkowych godzin edukacyjnych z zakresu postępowania w stanach nagłych zagrożenia życia.

Program szkolenia
1. Podstawowe czynności ratujące życie:
– Ocena poszkodowanego
– Wezwanie pomocy
– Wykonanie uciśnięć klatki piersiowej i oddechów ratowniczych
– Pozycja bezpieczna
2. Obsługa automatycznego defibrylatora zewnętrznego wraz z elementami BLS

Każda z wymienionych czynności zaczyna się wykładem, a kończy ćwiczeniami.
Standard szkolenia przewiduje zajęcia w grupach po 6 osób, przypadających na jednego instruktora.

Po ukończeniu szkolenia kursu kursanci otrzymują
Certyfikat ukończenia kursu PRC w języku polskim i angielskim.

Istnieje możliwość ukończenia kursu instruktorskiego

Program kursu instruktorskiego
1. Techniki nauczania osób dorosłych
2. Elementy prowadzenia wykładów, ćwiczeń, pokazów edukacyjnych oraz
egzaminowania /wykłady i ćwiczenia praktyczne.
Kurs instruktorski obejmuje dwa powyższe moduły – kurs BLS-AED oraz zajęcia instruktorskie.